„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Imigranti mají být integrováni zavedením arabštiny do škol. Ještě nějaké nápady?

Autor: MoonChild | Publikováno: 18.4.2017 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Vláda Dolního Saska rozhodla, že nejlepší cestou k integraci dětí tzv. uprchlíků je výuka jejich mateřských jazyků. Do škol mají být zavedeny jazyky jako arabština, turečtina nebo perština.

S návrhem v této věci přišly kluby SPD a Zelených, které zasedají v zemském parlamentu. Vládnoucí koalice Dolního Saska doufá, že to pomůže žákům, pro něž je němčina cizím jazykem.

Koncepce, kterou předložili SPD a Zelení, jde tak daleko, že u imigrantů předpokládá hodnocení znalosti mateřských jazyků na vysvědčení. Dalším krokem má být zavedení v budoucnu arabštiny a turečtiny u maturity.

„Rozvoj prvního jazyka dítěte je nesmírně důležitý pro zvládnutí dalších jazyků, včetně němčiny nutné pro integraci,“ uvedla poslankyně SPD Karin Logemannová.

Poslanec Zelených

Poslanec Zelených Heiner Scholing prohlásil, že v případě dětí nestačí učit se jejich mateřštinu jenom v rodině.

 

Zdroj: dw.com

Klíčová slova: Německo  | multikulturalismus  | školství  | imigrace
2136 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Evropa a zednářiChcete vyloučit stolici jako muslim? Zajeďte si do Kolína, tam už jsou kulturně citlivé záchody povinné (+ foto)Pijete mléko? Asi jste rasisté! Tvrdí jedna z největších neziskovekProč se chce Rusko zbavit amerických obligacíPolicie bude bojovat s islámským extremismem objímáním džihádistů. Bude to slavit úspěch? (+ video)

ePortal.cz

11 největších lží pravdoláskaře Havla, na které jste možná zapomněliHorší než nacismus i komunismus dohromady. Víte, koho máte před sebou?

euPortal.cz

Mírumilovný sebevrah kousek od Paříže zabil holčičku a zranil třináct lidí...TV NOVA předvedla v hlavních večerních zprávách velkou lež a obelhala tak diváky. Zde je důkaz

Eurabia.cz

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!Tisíce španělských křesťanů zemřely, aby levice s pravici dnes opět usazovala muslimy ve Španělsku?

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Poslanec KSČM: Kalouskovy mrtvoly. Radši „Babišova“ Michala Davida než Havlovy Plastiky a Kocába. Skupinu Ortel nepovažuji za rasistickou. A Radek Banga…Podle tohoto umělce a přítele Schwarzenberga a Gazdíka je Miloš Zeman kreatura s řitním otvorem místo úst...

ParlamentniListy.cz

Petr Fiala k vydávání Babiše: Má-li někdo důkaz, že se případy nějak manipulují, byť jenom načasováním, ať ho předložíPedagog promluvil o tzv. spirále mlčení: Opticky to v hlavních médiích vypadá, že by pes kůrku od Zemana nevzal, ale ve skutečnosti...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny