reklama
reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Trump – Kim 0:1

Autor: Stanisław Lewicki | Publikováno: 20.4.2017 | Rubrika: MYSLÍM SI
Ilustrace

Americký prezident Donald Trump nedávno prohlásil, že se „Severní Korea stala problémem, který musíme vyřešit“. Uvedl rovněž, že v této věci počítá s čínskou spoluprací. A pokud Čína nebude chtít spolupracovat, tak se do toho pustí sám.

V rámci „řešení problému“ zahájila americká strana rozsáhlou politickou, propagandistickou a vojenskou akci, která měla zastrašit vládu v Pchjongjangu. Součástí této akce byla rovněž ukázka účinnosti „matky všech bomb“ v Afganistanu. Zároveň média rozpalovala atmosféru a přinášela „úniky“ o možném útoku v nejbližších dnech.

Bylo to v době, kdy se měly v Severní Koreji konat oslavy 105. výročí narození Kim Ir-sena. Šlo pravděpodobně o to zastrašit Kim Čong-una natolik, aby oslavy odvolal, nebo se jich přinejmenším kvůli obavám z amerického útoku osobně nezúčastnil.

Kdyby k tomu došlo, jednalo by se o propagandistické a psychologické vítězství Trumpa, což by mu pomohlo ve zvyšování nátlaku. Jenomže to se nestalo. Kim se oslav zúčastnil a přihlížel vojenské přehlídce. Na ní se navíc objevilo asi osm druhů balistických střel, jaké má severokorejská armáda. Od taktických raket krátkého doletu po mezikontinentální. Byly rovněž představeny nové rakety Pukguksong-2, které jsou určeny k odpalování z ponorek.

Kim takto ukázal, že se nebojí, že má odpověď na útok ze strany USA a že tato odpověď může být hodně bolestná, jelikož má k dispozici různé rakety různého doletu schopné nést jaderné hlavice.

Zdá se, že USA nejsou schopny neutralizovat vojenskou sílu severokorejského diktátora při použití konvenčních prostředků. Nezapomínejme, že Saddám Husajn svého času disponoval jenom starými raketami středního doletu typu Scud s konvenčními hlavicemi, přičemž byl schopen nimi účinně zaútočit na Izrael a Saudskou Arábii, a to navzdory tomu, že zároveň čelil půlmilionové armádě USA a jejich spojenců.

Severní Korea má mnohem pokročilejší rakety s daleko větším dosahem, a co je nejdůležitější, má jaderné hlavice. To je zcela jiná míra ohrožení.

Trump chtěl na začátek Kima zastrašit, získat psychologickou převahu, ale to se nepovedlo. Jeffrey Lewis ohledně severokorejské strategie ve Foreign Policy napsal, že je založena na masivním útoku jadernými zbraněmi v první fázi války. A takový útok se může stát skutečností dříve, než Trump o tom stačí napsat tweet. Prozatímní stav utkání Trump – Kim je 0:1.

 

Zdroj: konserwatyzm.pl

Klíčová slova: USA  | válka  | Severní Korea
reklama
1783 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Ramadán se stal součástí našeho života, prohlásil spokojeně prezident sousední země. Zvolíme si podobného?Černé mraky nad USA. Běloši vymírajíTajný kanál spolupráce Ruska a USAAmeričané za miliony dolarů nakoupili uniformy do pouště… s lesním maskováním. Možnost přežití vojáků se tím rapidně snižuje. To by se u nás stát nemohlo (+ foto)Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)

ePortal.cz

Když se hádají české páry, lítají talíře....Po hádkách migrantů lítají....ženy z okna. Tady je to černé na bílémTady vládnou muslimové aneb několik nepěkných příběhů z Rakouska

euPortal.cz

Otřesné svědectví zoufalého pracujícího bělocha, jak imigranti terorizují ostatní lidi v jeho čtvrti... Jde z toho opravdu mráz po zádechFrancouzská muslimská populace by se mohla rychle rozrůst na téměř 15-17 miliónů. Tato čísla neberou v potaz muslimskou populaci, která se přistěhovala do Francie dříve...

Eurabia.cz

Rada Evropy vzkazuje: Smiřte se s migrací a uznejte a odhlasujte, že je prospěšná!Švýcarsko: Více než polovina dávkařů nejsou Švýcaři

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

euServer.cz

Přímá linka představila Putina nejenom znajícího ohromné množství faktů a dat, sebevědomého, ale i vtipného, humorného a klidného, umějícího dát pocit, že vše dobře skončí...Dnes už nikdo nedokáže, jestli byl ten mladý Rom opravdu jen ožralý jako to prase...

ParlamentniListy.cz

Bezpečnostní analytik varuje před možným děním v Evropě: Útoky na muslimské čtvrti, prakticky pogromy. A policie nezasáhne...VIDEO „Melete hovna! Velký hovno platíte!" Brutální hádka Babiše s občanem, jakou jste ještě neviděli
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny