reklama
reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ministr pro sociální politiku vytkl Ukrajincům, že příliš mnoho jedí (+ video)

Autor: odjinud | Publikováno: 12.8.2017 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Obyvatelé Ukrajiny utrácejí polovinu svých příjmů na nákup potravin, protože příliš mnoho jedí, prohlásil ve vysílání televize 112 Ukraina ministr pro sociální politiku Andrij Reva.

Takto ministr odpověděl na otázku, proč Ukrajinci věnují 50 procent svých příjmů na nákup potravin, zatímco v případě Německa to je pouze 14 procent. Reva trval na tom, že problém není ve výši příjmů, ale v odlišné tradici stravování.

„Když mluvíme o tom, že Němci věnují 14 procent, zatímco my utrácíme 50 procent, tak je to dáno systémem priorit. Pro mého otce byla vždy priorita dobře se najíst.

Domníval se, že si lze něco odepřít, ale zdravá plnohodnotná strava je velmi důležitá. Naši lidé mají takovou historickou tradici — hladomory a války je nutily vnímat problém stravy jinak než v ostatních zemích. Nemluvím ani o tom, že se u nás ve společnosti kultivoval vztah ke chlebu," řekl Reva.

Podle něj „Němci se stravují trochu jinak". „Mají jiný potravinový režim. Jejich kultura stravování se velice liší od té naší. Vzhledem k tomu, že ceny potravin se na Ukrajině a v Německu přibližně shodují, Němci jedí méně nikoliv proto, že nemají takovou možnost, ale protože mají takovou kulturu. Proto v porovnání s námi utrácejí méně," uvedl ministr. O rozdílu ve výši příjmů v Německu a na Ukrajině se však nezmínil.

Ministrova slova okomentoval i známý ukrajinský novinář Anatolij Šarij:

Převzato z cz.sputniknews.com, youtube.com

Klíčová slova: Ukrajina  | ekonomika  | jídlo
reklama
1496 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Evropa a zednářiChcete vyloučit stolici jako muslim? Zajeďte si do Kolína, tam už jsou kulturně citlivé záchody povinné (+ foto)Pijete mléko? Asi jste rasisté! Tvrdí jedna z největších neziskovekProč se chce Rusko zbavit amerických obligacíPolicie bude bojovat s islámským extremismem objímáním džihádistů. Bude to slavit úspěch? (+ video)

ePortal.cz

Angela Merkelová má naprostou pravdu!11 největších lží pravdoláskaře Havla, na které jste možná zapomněli

euPortal.cz

Drsné. Romové obtěžují lidi a předstírají, že jsou žebráci. Vyhrožovali redaktorce televize, rasisticky ji nadávali a jeden ji vyhrožoval zbraní. Podívejte seHolčička čelí na Facebooku urážkám i výzvám k znásilnění. Autoři jsou Romové

Eurabia.cz

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!Tisíce španělských křesťanů zemřely, aby levice s pravici dnes opět usazovala muslimy ve Španělsku?

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Poslanec KSČM: Kalouskovy mrtvoly. Radši „Babišova“ Michala Davida než Havlovy Plastiky a Kocába. Skupinu Ortel nepovažuji za rasistickou. A Radek Banga…Podle tohoto umělce a přítele Schwarzenberga a Gazdíka je Miloš Zeman kreatura s řitním otvorem místo úst...

ParlamentniListy.cz

Pedagog promluvil o tzv. spirále mlčení: Opticky to v hlavních médiích vypadá, že by pes kůrku od Zemana nevzal, ale ve skutečnosti...„Zůstat v EU, ale vzkřísit pohraničníky!“ Do boje o Hrad vstupuje nový muž. Herec, politik a někdejší asistent kanadského ministra
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny